Opakujeme postup prvního přihlášení 08. 01. 2014 23:05

Nové stránky MČR RC rally mají spoustu předností. Mezi ně patří i automatické přihlašování na závody, kdy nebudete muset na každý další závod vyplňovat údaje do formuláře, ale pouze potvrdíte či opravíte ty ve svém profilu. Aby to tak mohlo zdárně fungovat musíte se nejprve na stránky registrovat a vyplnit tyto údaje v několika krocích, které vám nyní pro větší srozumitelnost popíšu. Pokud již máte vytvořen svůj profil z předchozích let, stačí se jen do něj přihlásit a potvrdit, popř. opravit údaje do dalšího roku. Tým je třeba založit vždy znovu a přidat se do něj. Pokud jste nováčci a nemáte svůj profil z předchozích let, máte níže návod jak postupovat.

  1. Pokud se nechcete přihlašovat do závodů ani psát do diskusního fóra, nemusíte udělat vůbec nic a uvidíte vše stejně jako registrovaní uživatelé.
  2. Chcete-li si vytvořit svůj profil a moci se přihlašovat do závodů a psát příspěvky do diskusního fóra, klikněte v druhém řádku menu vpravo nahoře na Registrace. Zde do formuláře vyplníte váš email, přezdívku pod kterou budete vystupovat na fóru a heslo. Po kliknutí na Registrovat Vám do několika minut na Vámi zadaný email příjde zpráva, kde kliknutím na odkaz potvrdíte, že jste se opravdu chtěli registrovat a že to za Vás zlomyslně neudělal někdo jiný, kdo zná Vaši emailovou adresu. Kliknutí na příslušný odkaz v emailu musí proběhnout do 24 hodin, jinak budou registrační údaje smazány. Po tomto kroku se budete moci přihlašovat pod svoji přezdívku (nick) a pod tímto přihlášením psát příspěvky na fórum a později po učinění dalších kroků měnit svůj profil a přihlašovat se na jednotlivé závody.
  3. Po úspěšné registraci můžete vyplnit svůj profil, který je nutný k přihlašování na závody MČR RC rally. Na druhém řádku menu vpravo nahoře Vám již svítí vaše přezdívka a nebo kliknete na Přihlásit a vyplníte email a heslo, které jste zadali při registraci. Kliknutím na váš nick se Vám zobrazí menu ze kterého si vyberete Profil závodníka. Zde vyplníte požadované údaje (označené ! jsou povinné). Zvlášť budete dávat pozor na vyplňování Jména, Příjmení a Datumu narození, protože tyto údaje si do budoucna nemůžete měnit a případnou vaši nepozornost při zadávání by musel řešit někdo z administrátorů.
  4. Po vyplnění údajů o sobě přejdete k vyplňování údajů o svých čtyřkolových miláčcích a o týmech. Zde Vám svítí možnost volby přihlásit se jen do 4WD závodů, nebo jen do 2WD, nebo event. do obou kategorií. Pokud se přihlásíte jen do jednoho z nich, můžete později ve svém profilu doplnit i druhou kategorii. Důležité zaškrtávací políčko je vlastní účast v šampionátu. Pokud chcete bodovat do šampionátu a zaplatíte poplatek 400,- Kč za členství v RCAČR, pak políčko zaškrtněte. Pokud se chcete jen svézt v některém závodě bez nároku na body a zaplatit jen startovné do závodu, políčko prosím nechte nevyplněné. Podle této volby se Vám přiřadí mimo jiné i startovní číslo, takže prosím o seriózní vyplnění. Pokud budete registrováni do šampionátu, můžete si založit tým o max. 3 závodnících (jak 4WD, tak i 2WD). Ten, kdo první založil tým, spravuje i jeho foto a může později opravovat údaje o týmu. Fotografie vozu, logo a foto týmu, jakožto i svojí vlastní fotografii můžete doplnit kdykoliv později. Všechny obrázky, které budete nahrávat na web by měly být menší než 1MB. V opačném případě se obrázek nenahraje.
  5. Pokud máte všechny povinné údaje vyplněné, můžete se přihlásit do závodu. V detailu závodu pod Vaší přezdívkou svítí oranžový panel Přihlásit do závodu. Po kliknutí na něj se Vám zobrazí vyplněný formulář s Vašimi údaji. Můžete v něm změnit podvozek a karoserii (pokud jste v týmu a změníte karoserii, přestanete být pro tento závod součástí týmu). Do poznámky pište prosím vzkazy pro mě, pokud budete potřebovat něco extra, třeba nová startovní čísla apod. - toto mi přijde emailem a budu na to reagovat. Pokud Vám do 24 hodin neodpovím, raději zavolejte. Po kliknutí na panel přihlásit se ihned uvidíte ve startovní listině a panel Přihlásit do závodu se změnil na možnost Odhlásit ze závodu. Pokud jste se již přihlásili a chcete startovat s jiným modelem, odhlašte se a přihlašte znovu po opravě modelu (karoseri, podvozek) buď v profilu a nebo ve formuláři pro přihlášení.

Do příštího závodu se již budete přihlašovat jen krokem 5.

Děkuji

Za tým MČR Petr Pavlát