Poprvé na severní Moravě 04. 07. 2018 21:42

Čtvrtým závodem pokračuje seriál MČR RC rally již v sobotu 14. července na krásné a náročné trati ve sportovním areálu v Ondřejově. RC rally si získává na severní Moravě čím dál víc příznivců a logickým vyústěním této příznivé situace je pořádání společného závodu Moravia Cupu a MČR RC rally. Na severu Moravy se tak představí kompletní česká špička v této disciplíně, aby změřila svoje síly s místními borci. Partě kolem Henryho Hanzela se podařilo za pár let vybudovat oblíbený, kvalitně obsazený šampionát a tak věřím, že i místní závodníci si poměření svých schopností s nejlepšími závodníky v ČR náležitě užijí.

Dle dohody s pořadatelem bude startovné dle pravidel MČR, tedy 250,-Kč dospělý a 150,-Kč děti. Pojedeme na časomíru MČR a s tím souvisí i nutnost registrace na webu MČR. Pokud by někdo měl s registrací problém, stačí zaslat údaje na email ppavlat@seznam.cz a já mu s registrací pomohu, či jí za závodníka udělám.

Ředitelování se tentokrát ujme domácí Bedřich Štěpaník, který se svou partou nadšenců připraví i trať a bude se starat o zdárný průběh závodu. K dispozici bude bufet s občerstvením, stejně jako WC a přípojka 220V. Rychlostní zkoušky jsou převážně šotolinové a travnaté (fotbalové hřiště), místy uskákané a místy rovné, takže na své si jistě příjdou úplně všichni vyznavači RC rally. Kdo stále ještě váhá, jak strávit sobotu 14.7. tak určitě se bude v Ondřejově skvěle bavit v boji o setinky se svými soupeři. Vždyť třeba taková medaile z MČR, kterou získají závodníci v pěti kategoriích se každý den domů nevozí.